SON EKLENENLER

Sendikal Didişme Pes Dedirtti!

Promosyon protokollerinin yenilenmesi için imza kampanası başlatan öğretmenler, bazı eğitim sendikalarının engellemesiyle karşılaştılar. Eskişehir’de Eğitim-Bir-Sen’in öncülüğünde başlayan dilekçe kampanyasına katılan öğretmenlere Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikalarından kampanyayı desteklememeleri yönünde mesajlar atıldı.
27 Eylül 2022 22:06

Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi üyelerine attığı mesajda, “Değerli üyemiz, Türk Eğitim Sen ve katılımcı üç sendika ile birlikte maaş promosyonları ile ilgili temmuz ayından itibaren yapılan çalışmalarla ilçe ve il mili eğitim müdürlükleri aracılığıyla bankaların genel merkezlerine gerekli yazılar yazılmış olup promosyon ihalesinin güncellenmesi/iptal edilmesi hakkında süreç devam etmektedir. Ayrıca bir dilekçe doldurmaya gerek yoktur. Gelişmeler sosyal medya ve mesaj sisteminden duyurulacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi ise Eğitim Sen ile birlikte Türk Eğitim-Sen, TEÇ-SEN, Eğitim-İş ile işbirliği halinde sürecin yönetileceği belirtildi. Mesajda şu ifadeler kullanıldı: “Promosyonların güncellenmesi veya iptali konusunda Ağustos ayından itibaren Eğitim Sen ile birlikte Türk Eğitim Sen, TEÇ -SEN, Eğitim İş bir süreç başlatmıştır. Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe MEM'ler gerekli yazışmaları yapmış ve bankalardan ret cevapları gelmiştir. İlçe MEM'ler karar aşamasına gelmiş bulunmaktadır. 4 sendika ortak dilekçeleriyle idarelere revize ve iptal konusunda desteği kamuoyu ile paylaşılmıştır. Aynı süreci diğer ilçeler içinde yürüteceğiz. Sürecin başında sendikamız ve birlikte hareket edilen sendikalar promosyonların iptal ve revize edilmesi konusunda dilekçe verdiğinden, hiçbir dilekçe vermeye gerek yoktur.”

Eğitim-İş sendikası Eskişehir Şubesi de dilekçelerin imzalanmaması yönündeki mesajında şu ifadeleri kulandı: “ Banka promosyonlarının güncellenmesi veye iptali konusunda Ağustos ayından itibaren Eğitim iş, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, TEÇ SEN bir süreç başlatmıştır. Odunpazarı ve Tepebaşı İLÇE MEM ler gerekli yazışmaları yapmış ve bankalardan RED cevapları gelmiştir. İlçe MEM’ler karar aşamasına gelmiş bulunmaktadır. 4 Sendika ortak dilekçeleriyle idarelere revize ve iptal konusunda desteği kamuoyu ile paylaşılmıştır. Aynı süreci diğer ilçeler içinde yürüteceğiz. Hiçbir dilekçe vermeye gerek yoktur.”

 

EBS BAŞKANI: EĞİTİM ÇALIŞANLARININ VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

Promosyon İhalesinin güncellenmesi için imza kampanyası başlatan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Akar, sendikaların imza kampanyasını desteklememeleri yönündeki çağrılara sert tepki gösterdi.

Yetkili sendika olarak eğitim camiamızın sorunlarının çözümü yönündeki gayretlerinin çözüme köstek olmaya çalışmalarını karşı eyleme geçmelerini eğitim çalışanlarının vicdanına havale ettiğini söyleyerek “Eğitim-Bir-Sen olarak bizler bugün okullarda ve kurumlarda eğitim çalışanlarımızın yoğun katılımlarıyla, sendikalı sendikasız ayrımı gözetmeksizin, herkesten imza toplayıp, promosyon konusunda çözüm arayışı içindeyken, diğer sendikaların yöneticileri sosyal medya hesaplarından peş peşe açıklamalarda bulunup üyelerine mesajlar atarak "dilekçeleri imzalamayın buna gerek yok" diyerek karşı eyleme geçiyorlar. Bizler yetkili sendika olarak tüm eğitim camiamızın sorunlarına çözüm ararken, buna gayret gösterirken, eğitim çalışanlarına destek olurken, diğer zevatın çözüme köstek olmaya çalışmalarını karşı eyleme geçmelerini eğitim çalışanlarımızın vicdanına havale ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER