SAVUNMADA TÜRKİYE BÜYÜKLER ARASINA GİRDİ

Saygın savunma dergilerinden Defense News'te, Türk savunma sanayiinin atılımlarını anlatan bir makale yayımlandı. Makalede, Türkiye'nin en büyük silah sistemleri üreticilerinden biri haline geldiği belirtildi.
13 Ağustos 2020 10:13

Dünyanın saygın savunma dergilerinden olan ABD merkezli Defensenews'te Türkiye'nin en büyük silah sistemleri üreticilerinden birisi haline geldiği anlatıldı.

Akşam'ın haberine göre, Analizde şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’nin savunma sanayisi 4x4, 6x6 ve 8x8 silahlı ve zırhlı araçlar, ana savaş tankları ve silah sistemlerinde uzmanlaştı. Bunlar dünya genelinde çok sayıda alıcıya ulaştırılıyor. Küresel pazarlarda Türk savunma sanayinin en önemli örnekleri arasında 8x8 Pars, 6x6 Pars, 6x6 ARMA, 4x4 Cobra, VURAN, ALTAY ana savaş tankı ve KAPLAN Orta ağırlık sınıfı tankı bulunuyor.” Yazıda ayrıca Türkiye’de kamu ve özel sektör ortaklığının da başarılı sonuçlar verdiği ve ağır savaş sanayi sektörlerinin haricinde ufak silah, roket ve ileri düzey elektronik araçlar ve cihazlar konusunda da uzmanlaştığının altı çizildi. Yazıda Türkiye’nin teknolojisinin pazarlanması konusunda da başarılı bir strateji izlendiği ifade edildi. 

STAR GAZETESİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI