MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİNE STK DESTEĞİ

Okullarda yapılan Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerinde, Hz. Muhammed’i (SAV) anlamaya yönelik faaliyetlerin yanı sıra onun sünnetlerinden biri olan hediyeleşme ve ikramlarla da çocukların sünnet bilinci oluşturulmaya çalışılıyor.
14 Kasım 2019 09:35

Hz. Peygamberin (SAV) doğum günü Mevlid-i Nebi (12 Rebiulevvel), hicretle başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına bir hafta boyunca özellikle çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerle geride kaldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Mevlid-i Nebi Haftası  etkinliklerinde sponsorluk yapan sivil toplum kuruluşları da çocuklara ikramlarda bulundular.

Ankara’nın Sincan ilçesinde Ahi Evran İlköğretim Okulunda yapılan etkinliklerde 1000 öğrenciye ikramda bulunan Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen), Sivil Toplum Kuruluşlarına toplumsal değer farkındalığı konusunda duyarlı olma ve yapılan etkinliklere destek olma çağrısında bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumsal değerlerin yaşanmasına katkı vermesi gerektiğini söyleyen Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, “Okullarda yapılan Mevlid-i Nebi Haftası  etkinliklerinde,  bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları okul yönetimleri ve öğretmenlerimiz tarafından büyük bir titizlikle yapılıyor. Ancak bugünün çocuklar için özel kılmanın bir yolu olarak onlara küçük hediyeler vermek ve ikramlarda bulunmak konusunda bütün sanat, spor ve iş çevreleri ile sivil toplum kuruluşlarının sorumluluk almaları gerekir.” ifadelerini kullandı.

Mevlid-i Nebi Haftası ’nın çocukların aklında güzel izler bırakması ve hediyeleşme sünnetinin ihyası için bir fırsat olduğu söyleyen Ateş,  toplumsal değer bilincinin oluşması ve manevi değerlerle ilgili farkındalıkların gelişmesi için bütün sivil toplum kuruluşlarının sorumluluk üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Sendika olarak okul yönetimi ve öğretmenlerimizin bu anlamlı çabasını desteklemek adına öğrencilere ikramda bulunduklarını söyleyen Ateş, “Gönül ister ki bütün okullarda yapılan Mevlid-i Nebi  etkinliklerinde çocuklara ikramda bulunulsun ve hediyeler verilsin. Sivil Toplum Kuruluşlarının bir sosyal sorumluluk çalışması olarak bu etkinliklere katkıda bulunmalarının yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Okulda yapılan etkinliğe Din-Bir-Sen Sincan Temsilcisi Abdulselam Dursun ve Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası Sincan Temsilcisi Cihan Demirkol da hazır bulundular.

HABERİN RESİMLERİ
SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
SON EKLENENLER