TBMM'DE 3600 GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Kanun Teklifi Verildi! Uzman Çavuşlar, Uzman Jandarmalar ve Sağlık Personeline de Verilmelidir
14 Kasım 2019 00:06

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, TBMM Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Teşkilatındaki uzmanların sorunlarının yanı sıra kamu personelinin 3600 ek gösterge beklentilerine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

 TBMM'de 3600 Gösterge Açıklaması: Kanun Teklifi Verildi! Uzman Çavuşlar, Uzman Jandarmalar ve Sağlık Personeline de Verilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, TBMM Genel Kurulu'nda 3600 ek göstergeye ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 3600 ek göstergenin sadece belirli bir kamu kesimine değil tüm kamu personeline verilmesi gerektiğine vurgu yapan MHP Konya Milletvekili Kalaycı, konuya dair kanun teklifinin de TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu söyledi.

Maliye ve Gelir İdaresi Teşkilatı ile bazı kurumlarda çalışan uzmanların çözüm bekleyen sorunları da olduğunu söyleyen Kalaycı, "Maliye ve Gelir İdaresi Teşkilatı ile bazı kurumlarda çalışan uzmanların çözüm bekleyen sorunları da bulunmaktadır. Gelir uzmanı, defterdarlık uzmanı, millî emlak uzmanı, mali hizmetler uzmanı gibi bazı kariyer meslekler emsali uzmanlarla aynı statüde değildir." ifadelerini kullanarak 3600 ek gösterge meselesine işaret etti. Kalaycı daha sonra konuşmasına şu şekilde devam etti: 

Temel sorun diğer uzmanların aldığı 3600 ek göstergeyi alamamalarıdır. Esasen birçok kamu çalışanı ek göstergeyle ilgili düzenlemeyi dört gözle beklemektedir. Bu konuda AK PARTİ'nin olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisinin de vaadi bulunmaktadır. AK PARTİ sözcüsü Sayın Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarda, 3600 ek göstergeye dair düzenleme için çalışmaların sürdüğünü, meslekler arası dengeleri gözeten bütünsel bir çalışma yapıldığını ifade etmiştir. Doğrusu da budur, ek gösterge düzenlemesi yapılırken tüm hizmet sınıfları gözetilmeli, eşitsizlikler giderilmelidir. Öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlilerinin yanı sıra, ek gösterge eşitsizliğine maruz kalan uzmanlar, kamu avukatları, müdürler, şube müdürleri; diyetisyen, çocuk gelişimci, psikolog, sosyal çalışmacı, odyolog, fizyoterapist gibi sağlık lisansiyerleri ile mahallî idarelerin daire başkanları, üniversite genel sekreter yardımcıları, uzman çavuşlar ve uzman jandarmalar gibi çalışanların ek göstergeleri 3600'e çıkarılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz gerekli kanun teklifini verdik. Kanun teklifimizde, ek göstergeler tüm hizmet sınıfları için hiyerarşik sırayla yeniden belirlenmiştir. Bu düzenlemenin gündeme alınarak bir an önce yasalaşmasını diliyoruz.

KAMU BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Ali Muşlu
T.C Ziraat Bankası A.Ş den 2013 yılında 2200 göstergeden emekli oldum 3600 göstergeden bizler neden yararlanamıyoruz sayın başkanıma ve milletvekillerine sayğılar sunuyorum Allah yar ve yardımcınız olsun.
Abdurrahman Özk
neden yorumum onay bekliyor ters bir şey yazmadım, bende bir MHP li olarak sayın millet vekilini taktir ediyor saygılarımı sunuyorum Abdurrahman Özkara Ş.URFA
Abdurrahman Özk
Telekomda teknik uzmandım, özelleşmeden dolayı başka kuruluşa İdr uzman olarak gönderildim ve İşl fak. 4 yıllık mezunum 2200 göstergeden emekli edildim 3600 göstergenin bütün uzmanlara verilmesi gerekir .
debresyon
amacınız 3600 geciktirmek sanırım. şimdiye kadar neredeydiniz.jandarma zaten alıyor uyumayın
şaban balkan
#eyt suriyeliye 40 milyar usd bulan hükümet sizin allahınız peygamberiniz varmı???ulkendeki eyt yıllık maliyeti 3 milyar usd bütce yok diorsunuz benim vergimi bana harcıyacaksan haram zıkkım olsun aldığınız her maaşş .insalla ilk secimde mhp akp defolup gidersinizde ulkemizdeki şer şeytan ortaklığınızdan kurtuluruz...